8 potravin, které vám pomohou spát lépe

1) Banány
Mohou vám pomoci bojovat proti nespavosti v důsledku jejich přirozeně vysokého množství tryptofanu aminokyseliny. Kromě toho obsahují vysoké množství hořčíku a draslíku, které slouží k uvolnění svalů.
2) Mandle
Jako banány, mandle obsahují jak tryptofan, tak hořčík uvolňující svaly. A co víc, váš vysoký obsah bílkovin vás po celou noc zasytí.
spokojený spánek
3) Oves
Oves je skvělý pro udržení vašeho zdravého srdce a obsahuje širokou škálu vitaminů a minerálů, které společně podporují relaxaci a regeneraci organismu. Jako přírodní zdroj melatoninu, hormonu, který reguluje náš spánek a cyklus bdění, vám oves pomůže dostat se do klidného spánku.
4) Třešně
Jsou také vysoce melatoninové a samozřejmě jsou vynikající. Třešně také obsahují antioxidanty, jako jsou antokyany, které působí vedle melatoninu a pomáhají vám udržet hlubší spánek po delší dobu.
5) Arašídové máslo
Arašídy obsahují niacin, což je forma vitamínu B3, která napomáhá produkci serotoninu, hormonu zodpovědného za naše nálady. Jsou také bohaté na dobré tuky, které vám pomohou udržet plnější pocit v žaludku po delší dobu-doufejme, že vás zastaví z probouzení v noci od hladu a proniknutí do chladničky.
6) Teplé mléko
Mléko je bohaté na tryptofan, který vyvolává spánek. A teplo také poskytne uklidňující efekt, který často vede k rychlejšímu usnutí. A co víc, vysoký obsah vápníku v mléku reguluje produkci melatoninu.
nastavený budík
7) Heřmánkový čaj
Čaj zvyšuje hladinu aminokyselin glycinu v těle, což způsobuje uvolnění svalů. Kromě toho anti-úzkostné účinky glycinu znamenají, že heřmánkový čaj je vynikající pro uklidnění všech stresových myšlenek, které ovlivňují naši schopnost usnout. Zkuste heřmánkový čaj s lžičkou medu pro sladké léčení.
8) Avokádo
Nejen na snídani. Vzhledem k vysokému obsahu hořčíku může být avokádo to, co potřebujete k usnutí. Výzkum ukazuje, že hořčík snižuje hladinu kortizolu, stresového a katabolického hormonu, který může zvýšit podrážděnost a poškodit kvalitu spánku.