Darujte radost

Asi každý z nás to někdy zažil – týdny se pídíte po co nejlepším, nejoriginálnějším a nejluxusnějším dárku, utratíte za něj několik set korun a nakonec se stejně nesetká s úspěchem. Právě kvůli těmto situacím je možná načase změnit svůj přístup.
balení květin.jpg
Myslete na to, pro koho dárek vybíráte
Na první pohled to může znít jako samozřejmost. Je jasné, že víte, komu zrovna máte něco dát. Přece nebudete kupovat dar pro úplného cizince. Ale zkuste se nad tím zamyslet více do hloubky. Zrekapitulujte co nejvíce informací o příjemci vašeho dárku. Co jste si spolu prožili? Má nějaký neobvyklý zájem? Víte o něm něco, co jen hrstka ostatních? Využijte to! Díky tomuto postupu můžete zvládnout vybrat skvělý dárek, který nemusí být ani drahý, ale obdarovaného rozhodně pobaví nebo potěší. Často se vyplatí vymyslet dárek, který povede ke společným vzpomínkám, vtipným historkám nebo narážkám. Takový dárek bude říkat, že vám na té osobě opravdu záleží a je pro vás speciální.
I maličkosti potěší
Hlavní úlohou dárku je ukázat, že máte někoho rádi a myslíte na něj. Tento cíl se dá naplnit i něčím drobným, pokud to bude od srdce. V těchto případech může být skvělou volbou vlastnoručně vyrobený dárek. Je v něm kousek vás, čas, který mu věnujete a práce, kterou tomu dáte. Nemusí z toho být umělecké dílo, na nedokonalosti se nehledí. Jestli si ale přesto na vlastní tvorbu netroufáte, můžete třeba vsadit na nestárnoucí klasiku, kterou je květina. V dnešní době se dají sehnat všemožné kombinace a různá aranžmá, která si můžete zvolit přímo na míru.
ruka za plotem.jpg
To, jestli je váš dárek opravdu ten pravý můžete zjistit docela jednoduše. Stačí si uvědomit, jaký z něj máte sami pocit. Pokud se nemůžete dočkat, až dárek předáte a uvidíte reakci vašeho blízkého, máte vyhráno. Dárkem totiž neděláte radost jen druhým, ale také sami sobě.