Koupit si les není v dnešní době problém

Je pravdou, že se jedná o pozemek, stejně tak jako když se kupuje prostor pro stavbu rodinného domku. Ten se poté zvelebuje a přizpůsobuje obývání. Les je sice krásný a poskytuje určitou útěchu na duši, ale majiteli to přináší mnoho povinností, které musí naplnit. Zkrátka je potřeba vědět, jak se o něj dobře starat, aby prospíval a dřevo v něm bylo kvalitní. Dále je nutno dodržovat parametry, které ukládá lesní zákon a také je třeba mít v pořádku všechny dokumenty, které se týkají vlastnictví lesa. Důležité jsou lesní hospodářské osnovy nebo znalecké posudky, jelikož skutečně není les jako les a tak se může lišit i jeho tržní hodnota.

lesní cesta se dřevem

Neuvážená koupě

Mnohdy se skutečně stane, že člověk nepřemýšlí dopředu nebo si nezjistí všechny potřebné náležitosti a poté je les spíše na obtíž, než k užitku. A kdo k takové práci nemá žádný vztah, tak bude pro něj lepší les prodat. A snadno se řekne „prodám les“, ale komu. Naštěstí existují společnosti, které fungují podobně, tak jako realitní kanceláře. Na ty se dá vždycky obrátit a odborníci pomohou zajistit všechny potřebné náležitosti, včetně odhadu, osobní prohlídky a přirozeně domluví i cenovou relaci. Je pravdou, že do takové nepříjemné situace se může dostat každý, včetně toho, kdo získá les například v dědictví. A rozhodně pokud má někdo vidinu rychlého zisku, tak na ni může zase zapomenout.

těžba dřeva

Výkup lesů je legální

Možná se někdo nechce rozloučit hned se svým lesem, jen neví, jak má správně hospodařit. Ono poradit „raději les prodej“, to je velmi jednoduché. Ale jde to i jinak. Možná oslovit společnost, která má určitě zkušenosti a les vykoupí do svého vlastnictví. Má své zaměstnance a ti se o les dobře postarají. Nebo je tu ještě jedna možnost a to, že zajistí těžbu dřeva prakticky kdekoliv a protože mají zkušenosti, tak si poradí tak, by to bylo správné a legální. I na těžbu je třeba získat správné povolení. Navíc rádi poradí jak naložit s lesem, aby les prospíval zdravě.