Muzikál Carmen – nezapomenutelné představení o lásce a touze

Muzikál pochází z roku 2008. Autorem je americký tvůrce Frank Wildhorn, který napsal toto dílo přímo na míru ušité Lucii Bílé, která celých třináct let ztvárňovala hlavní hrdinku, cikánskou zpěvačku Carmen. Příběh je inspirovaný stejnojmennou operou z 19. století.

Muzikál se dočkal nevídaného úspěchu, a s přestávkami se hrál až do roku 2021, kdy proběhla jeho derniéra. Vidět jste ho mohli na prknech Hudebního divadla Kalich.

divadlo

Po celou dobu zůstávalo obsazení téměř neměnné a v muzikálu jste mohli spatřit ty nejlepší zpěváky a herce z českého muzikálového rybníčku. Hlavní roli Carmen strávila Lucie Bílá bez alternace. Understudy zastávala zpěvačka Dasha, kterou mohli diváci vidět společně s Markétou Poulíčkovou v roli zbožné snoubenky Katariny hlavního hrdiny Josého, kterého ztvárnil Peter Strénačik a Robert Jícha. Další zvučná jména, která se v muzikálu objevily byl například Václav Noid Bárta v roli krutého majitele cirkusu Garcii, Jiřího Korna v roli starosty a otce Katariny, Hanka Křížková v roli vědmy nebo Pavla Břínková v roli tety Inéz.

Děj nás zavede do malého městečka, kde se právě zasnoubila dcera starosty Katarina s policejním důstojníkem Josém. Poklidný život městečka se však obrátí naruby, když dorazí cirkus, v kterém vystupuje svůdná a krásná zpěvačka Carmen, která s oblibou svádí muže a láme jim srdce. Té padne do oka právě slušný a věrný José, který nedokáže odolat svodům mladé zpěvačky. Když se však k cirkusu připojí Garcia, majitel cirkusu, který považuje Carmen za svůj majetek, rozjede se smrtící hra, u které není jasné, kdo bude vítězem. Děj graduje až do strhujícího finále, při kterém nezůstane jedno oko suché.

akrobaté

Muzikál má hodně co nabídnout. Mimo výborné herecké a pěvecké obsazení také úžasnou scénu plnou barev, akrobatů, chrličů ohně a tanečníků. Uvidíte tu dokonce živá zvířata! Rovněž skvělé zvučné písně, které vám budou v hlavě znít ještě dlouho po skončení představení, ať už se jedná o titulní píseň Carmen „Kéž sílu mám“, něžnou baladu „Svatá Terezo“, nebezpečný duet Carmen a Garcii „Patříš mě“ nebo čtyřhlasnou dynamickou píseň „Taková ženská“. I když muzikál nyní v Hudebním divadle Karlín nenajdete, jeho fanoušci tajně doufají, že seš dočkají obnovené premiéry. Zatím si můžete muzikál vychutnat na streamovací platformě Netflix.