Pro koho je určeno obchodování na burze?

Pro koho je určeno obchodování na burze?

Viděli jste film Vlk z Wallstreet z roku 2013 s Leonardem DiCapriem v hlavní roli? Jistě jste při jeho sledování alespoň na chvíli zatoužili vyzkoušet si obchodovat na burze. Ve skutečnosti je však tento svět na kilometry vzdálený od pohádky, kterou se nám snažil autor tohoto filmu nabídnout. Vzestup určitě není tak raketový a v případě investování na našich trzích, jistě takových zisků a uznání nedosáhnete.

Tížený úspěch

I díky reklamám řada lidí nabyla dojmu, že burzovní obchodování je vlastně jednoduché jako facka a k tomu, abyste se stali úspěšnými, vám postačí jejich kurz. Po jeho absolvování budete doslova mistři v oboru. Ano, samotné investování je velmi jednoduché a štěstí může zkusit konečně každý. Jenže právě znalost trhu a rychlé rozhodování i v krizových situacích odděluje skutečné obchodníky od plev. Obchodování na burze je vysoce rizikové a většina obchodníků povětšinou skončí se ztrátou. Kdyby to bylo tak jednoduché, milionářem by byl každý. Pokud se tedy rozhodnete zkusit svou štěstěnu, vždy mějte na paměti, že o svůj vstupní kapitál můžete kdykoliv přijít. Investujte tedy jen peníze, o které si můžete dovolit přijít. Jak ale vůbec začít?

Ceny akcií

Co je investice a do čeho investovat?

Ještě než si řekneme, do čeho je dobré investovat, bylo by dobré si nejprve říci, co to investice vůbec je. Investicí je považováno vzdávání určitého statku za účelem jeho navýšení v budoucnosti. Pokud tedy momentálně máme peněžní úspory, můžeme se jich vzdát s vidinou, že v horizontu měsíců či let jejich hodnotu navýšíme. Vždy investujeme za účelem zhodnocení svých financí, ne vždy je ale průběh tak optimistický. Investovat můžeme do akcií, opcí, futures nebo třeba komodit Tradecz. Je jen na nás, pro kterou z variant se rozhodneme. Všude fungují trochu rozdílná pravidla, účel je ale totožný: levně koupit, draze prodat