Tyto čtyři tipy pro hubnutí skutečně zabírají

V době kdy je každý posedlý zdravou výživou, a málokdo spokojený se svým tělem, těží nejvíce dietní poradci, kterým se zákazníci hrnou ze všech stran. Každý pro vás bude mít jinou nabídku, jiné nápady, a jiné diety, z nichž mnohé možná nepomohou, některé pak pomohou, ale jen krátkodobě, a některé možná i uškodí. Pokud však chcete zhubnout, musíte především poslouchat své tělo, a používat zdravý selský rozum. Základem je samozřejmě zdravá strava, a pohyb. To ovšem samo o sobě nemusí stačit, pokud děláte třeba jen jednu nepatrnou chybičku. Tyto 4 tipy vám však prozradí, jak zhubnout rychleji, a efektivněji.

jahody s cukrem

Omezte cukry

Ačkoliv vám mnozí poradci budou tvrdit, že cukr není vůbec tou škodnou, kterou hledáte, nemají pravdu. Ačkoliv cukr sám o sobě rozhodně nemůže za ta kila, která máte navíc, je takovým žebříčkem pro tuky, které k vám šplhají, aby se usadily na pohodlných pozicích. Cukry totiž pomáhají tukům v tom, aby se ukládaly do tukové tkáně, a tak kombinace sladkého a tučného znamená jasné riziko: přiberete! Tukům se plně vyhýbat nedá, protože mnohé z nich jsou potřebné k tomu, abychom měli energii, a mohli vykonávat každodenní činnosti. Příjem cukrů však zajistí náhradní, prázdnou energii, kterou už tělo nebude odčerpávat z tukových zásob, a tak se tuky budou nadále ukládat. Až tedy budete příště sahat po čokoládové tyčince s tím, že jedna přece neškodí, vzpomeňte si na svůj cíl, a zvolte raději zdravou sladkost v podobě ovoce.

Zvyšte příjem proteinů

K čemu jsou proteiny dobré? Zvyšují regeneraci svalů, a zabraňují tomu, aby tělo odčerpávalo energii ze svalové hmoty, namísto tukových zásob. Bílkoviny, tedy proteiny se dělí na živočišné, a rostlinné, a ideálním způsobem je vyrovnávat jejich příjem. Kromě klasických způsobů jak doplnit proteiny v podobě stravy jsou pak možnosti jako protein v prášku, či hubnoucí koktejly Goodly s vysokým obsahem proteinů, kterými lze mnohdy nahradit jedno jídlo.

sůl na lžíci

Omezte příjem soli

Kromě toho, že sůl zvyšuje chuť k jídlu, má na svědomí i nadměrné zadržování vody v těle, které poté působí odule, a na váze přidává více kilogramů. Ačkoliv je sůl velmi lahodným dochucovadlem, je nejlepší její příjem omezit co nejvíce to půjde, a zkoušet ji nahradit různými bylinkami, či jiným, zdravějším kořením.

Detoxikace

Aby mohl váš organizmus fungovat správně, a váš metabolizmus běžet na plné obrátky, je čas od času potřeba tělo důkladně pročistit, takzvaně detoxikovat od škodlivin, které způsobují zdravotní potíže, včetně nadměrného ukládání tuků a únavy. Výborné jsou na to speciální detoxikační čaje, dny o vodě a zelenině, či jednodenní půst.