Úžasné české firmy

Rozvíjející moderní české firmy kladou velký důraz na neobyčejnost, originalitu a zajímavost. Nebojí se tak přijít na trh s neotřelými nápady v oblastech zdraví, ekologie, trendů a dalších. Některé výrobky si tyto společnosti vymyslely zcela samy, jinými se trochu inspirovaly v zahraničí. Zde je několik takových českých žolíků, kteří se nebojí riskovat.

mouční červi

Originální česká společnost BeWooden se zabývá výrobou dřevěných módních doplňků. Všechny své produkty tvoří ručně a s jistou dávkou umění, píle a hlavně trpělivosti je přivádí k dokonalosti. Asi nejvíce zajímavým počinem jsou dřevění motýlci, kteří vypadají skutečně jedinečně. V nabídce firmy jsou ale také další doplňky, jako jsou náramky, peněženky, kšandy, opasky, ozdoby do klopy, rukavice či ponožky. U všech těchto výrobků je kladen vysoký důraz na osobitost, jedinečnost a stylovost. Nápaditost této společnosti už pronikla i na zahraniční trhy.
barevná brčka

Dalším takovým odvážným krokem jsou menstruační kalhotky firmy SNUGGS, o jejichž rozšíření se zasloužili zakladatelé Linda Šejdová a Tomáš Zahradník. Tyto kalhotky mají za úkol nahradit běžné menstruační pomůcky, kterými jsou vložky, tampony či menstruační kalíšky. Jejich velkou výhodou je, že jsou ekologické – po použití je stačí přeprat a díky rychleschnoucí technologii jsou brzy zase připravené k použití. Na rozdíl od zahraniční konkurence, ty české jsou z hi-tech materiály, díky kterým má žena pocit pohodlí a sucha.

Společnost WormUp zase využívá lidské touhy zkoušet něco nového, co se gastronomického hlediska týká. Přišla s nabídkou slaných pochoutek z hmyzu. Právě o jídelníčku obohaceném o hmyz se mluví, že tvoří potravinovou budoucnost. Červi jsou výživní, obsahují vysoký podíl bílkovin a nenasycených tuků, jejich chov je šetrný k životnímu prostředí. Mohou se konzumovat jen tak nebo je možné si s nimi ozvláštnit svůj oběd. Hodí se například do rizota, na špagety, na pizzu nebo třeba do svíčkové. Fantazii se meze nekladou.

Ekologii mají ulehčit také speciální brčka ze slámy společnosti We-Straw. Důvodem jejich vývoje je samozřejmě eliminace plastových brček, ale také papírových, ekoplastových či jiných, které se musí vyrábět a jsou stejně neekologické. We-Straw slámky se pouze zpracovávají ze vzrostlého žita, které se jinak používá k výrobě mouky. Jejich použití je tak nejen ekologické, ale zároveň ekonomické – dojde k využití celé části klasu.

Originálních českých firem je na trhu samozřejmě velká spousta. Zkuste se po nějakých porozhlédnout i vy, možná budete překvapení, kam až lidská tvořivost může dojít.