Bydlete podle sebe!

Na zřízení si vlastního bytu se všichni těšíme. Můžeme si konečně vše vybudovat a zařídit podle sebe tak, jak se nám to líbí a jak chceme bydlet. Dnešní možnosti jsou opravdu neomezené a do svého bytu můžeme sehnat vše, na co si vzpomeneme. Ať už si představujete jakýkoli design, moderní nebo retro styl, všechno je zrealizovatelné.

dům na klíč

Samozřejmě jako první je důležité začít od podlahy. Je dobré si dobře rozvrhnout, co je pro vás tou nejlepší variantou. Jestli to bude plovoucí podlaha, dlažba nebo koberec. Všechno má své klady i zápory. Určitě je dobré přemýšlet tak, abyste měli vše sladěné do stejné barvy. To znamená, že až se budete chystat vymalovat, nebo kupovat tapety či jiné obložení, je dobré myslet na celkové sladění bytu i s nábytkem. U něho není dobré kombinovat různé druhy dřeva a jejich barvy.

Předem si stanovte, na co má jaká místnost sloužit. Pokud máte v bytě málo místa, lze jednu místnost vytvořit spojením několika účelových místností. Tak například můžete v jedné místnosti mít kuchyň, jídelnu a obývací pokoj. Místnost jde rozdělit i různými příčkami, které vyřeší málo místností v bytě. Také dětský pokoj lze snadno rozdělit na půl a dopřát tak dětem větší soukromí.

nová kuchyň

Fantazii se meze nekladou a důležité je, abyste se ve svém bytě cítili dobře. Byt si můžete zútulnit třeba pěkným kobercem, stolní lampou, moderním konferenčním stolkem nebo květinami. A pokud nevíte, co si počít se svým bytem, pak je tu pro vás stále bytový návrhář. Ten vám může pomoci vyřešit málo místa v bytě a rozvrhnout všechny místnosti, jak byste si představovali, ale zrovna třeba nemáte dostatek nápadu, jak vše rozvrhnout v místnosti a vše si spočítat, aby dokonale vycházelo. Někdy to totiž skutečně není legrace a mnohdy se stane, že se přepočítáme a pak se nám to v místnosti nevejde, jak jsme si plánovali.