Rozveselte deštníkem váš deštivý den

Deštníky patří odjakživa k předmětům, symbolizujícím škaredé, zamračené počasí, co pokazí náladu a rozvíjí osobní deprese, ale zaměříte-li se na déšť z jiného úhlu pohledu, zjistíte, že to může být docela jinak.

Vynikne krása deštníků – deštník je předmět, který je k nalezení ve většině našich domácností, ale zároveň patří k věcem, s nimiž se příliš nechlubíme na veřejnosti. Za slunečného počasí nemá šanci se na ulici zviditelnit, ale jakmile se obloha zatáhne a začnou na zemský povrch dopadat první kapky, začne se město měnit na pestrou plejádu textilních http://www.ceskatelevize.cz/specialy/stardance-v/novinky/jak-prozivate-vanocni-atmosferu/ kupolí nad našimi hlavami, a my máme příležitost obdivovat jejich barvy, tvary a nápadité potisky. A mezi těmi všemi může být výjimečný právě ten váš.

červený deštník

Vítaná vláha, které není nikdy dost – kromě přívalových srážek, obvykle z bouřkových mračen, kterým se raději vyhýbáme, je vždy déšť požehnáním, s nímž jsou zavlažována pole, louky a lesy, a který také ionizuje vzduch, čímž nám zlepší náladu, imunitní systém a buněčnou regeneraci.

Za deště bývají lidé klidnější – deštivé počasí snižuje hladinu adrenalinu a kortizolu v krvi a dává příležitost k většímu zklidnění, meditaci a relaxaci. Využijte toho i vy a zamyslete se v tu chvíli nad svým životem, svou prací a zejména nad svými vztahy.

barevné deštníky

Připomeňte si krásné české písničky

Když se nad vámi rozevře reklamní deštník s potiskem, který vás oslovuje, máte příležitost se naladit na některé texty českých písniček, zaměřené tematicky do situací obdobných těm, co právě prožíváte vy. Možná, že některé skladby vůbec neznáte, jako např. od Karla Gotta s názvem „Můj déšť“ z května 1974, od Marie Rottrové „Déšť“ z roku 1989, anebo podmanivou skladbu s názvem „Nápad“ od Hany Zagorové z roku 1981. Co skladba, to skutečný skvost české pop music, s nímž váš den nemusí být tak deštivý, jak se na první pohled zdá.