Jak jednoduše ušetřit v domácnosti?

Nejdůležitějším krokem ke zkrocení vašich výdajů je jejich podrobná analýza. Dejte si tu práci a po dobu několika měsíců si veďte evidenci, kolik jste utratili za energie, jídlo, drogerii, oblečení, paliva, léky a podobně. Budete se pak racionálněji rozhodovat, za co utrácet.
Kromě toho se můžete inspirovat několika následujícími triky, jak jednoduše ušetřit.
pěněženka se svěrákem
·         Zhasínejte! Stará známá věc, přesto ruku na srdce, nesvítíte náhodou v polovině místností zbytečně?
·         Naplňte pračku. Udělejte si v praní systém, je opravdu zbytečné každý den prát dvě poloprázdné pračky. Počkejte, až se prádlo nasbírá.
·         Rychlovarnou konvici nenapouštějte celou, nalijte pouze tolik vody, kolik potřebujete.
·         Sledujteslevy. Slevové letáky se můžou jevit jako zbytečný papír ve schránce, ale dejte jim šanci.
·         Tankujte u levnějších čerpacích stanic. V kvalitě paliva bude pravděpodobně menší rozdíl než v jeho ceně. Vytipujte si ve vašem okolí benzínku s nejnižší cenou a tankujte tam.
·         Přimáčkněte operátora ke zdi. Můžete mít mnohem výhodnější tarif. Existuje spousta tarifů, které ovšem v reklamních letácích nenajdete. Vystupujte sebevědomě a odejděte z prodejny s tím nejlepším.
·         U jednorázových nákupů dražších věcí se podívejte na srovnání cen na internetu. Poté se rozhodněte, jestli se vám vyplatí si pro zboží zajet do kamenné prodejny nebo objednat přes internet, nezapomeňte také na výši poštovného.
·         Do supermarketu se seznamem. Věnujte chvíli sepsání seznamu potravin, které vám skutečně chybí, berte v potaz jídelníček na další dny. Poté se vypravte do obchodu a nekupujte zbytečnosti, i když jsou třeba ve slevě.
rozpočet domácnosti
·         Na nákupy oblečení raději s hotovostí. Když vyrážíte nakupovat oblečení, asi máte v hlavě částku, kterou jste ochotni zaplatit. Problémem je, že pokud se vám zalíbí něco dražšího a vaše kamarádka platební karta je po ruce, neodoláte. Proto raději kartu nechte doma a vezměte s sebou jen cash.
·         Pokud je možnost, zřiďte si zákaznickou kartu. V dnešní době ji většina obchodů nabízí. Budete pak moci nakupovat v ještě větších slevách nebo se vám za jednotlivé nákupy budou sčítat body, které vám přinesou další výhody
·         Vařte. A vařte s rozumem. Jídlo v restauraci je jistým požitkem, ale pokud máte problém zaplatit účty, budete si jej muset odepřít. Vařte doma, berte si obědy do práce. Připravujte větší objem jídla, zbytek zamrazte. Nevyhýbejte se zeleninovým jídlům.
Dejte si šanci, s trochou disciplíny si některé návyky osvojíte, a tím potěšíte vlastní peněženku.