Je lepší dlouhodobý nebo krátkodobý pronájem?

Dnes má v naší republice prakticky každý dospělý člověk řidičský průkaz, minimálně pro skupinu B, tedy osobní automobil. A je pravdou, že ten pro běžný provoz stačí – můžeme s ním dojet do práce, na nákup, či na občasný výlet. Ovšem někdy mohou nastat situace, kdy nám tento typ vozu zkrátka nestačí.

Příkladem pak může být stěhování či stavba domu. V obou případech je nutné dopravit náklad většího objemu, než se poklasického osobního auta vejde. Nezbývá tedy, než si najít jiný způsob.

kamion3

Nejčastějším řešením je poprosit o pomoc známého či příbuzného, který má k dispozici nákladní automobil a samozřejmě i patřičné řidičské oprávnění. To však není vždy možné, neboť zdaleka ne každý zná někoho takového. Co dělat v tomto případě?

Zde nám může pomoci půjčovna dodávek. Jedná se o klasickou autopůjčovnu, jen s tím rozdílem, že v jejím vozovém parku najdeme i nákladní automobily. Zde je možný jejich dlouhodobý nebo krátkodobý pronájem Pujcovna-praha9. Jak ale vybrat, který z nich je lepší?

kamion2

V první řadě je potřeba si ujasnit, na jak dlouho budeme vůz potřebovat. Pokud se například stěhujeme, pak jej budeme potřebovat pouze na pár dní. Avšak v případě, že stavíme dům, je situace jiná. To není krátkodobá záležitost, a je jasné, že nákladní vůz budeme potřebovat prakticky po celou dobu.

Samozřejmě je také nutné se podívat na finanční stránku věci. Za dlouhodobý pronájem zaplatíme sice jednorázově více peněz, avšak na druhou stranu pokud částku rozpočítáme na jednotlivé dny, zjistíme, že je to levnější, než kdybychom platili krátkodobý pronájem.

Nedá se tedy říci, že by jeden z nich byl lepší, než ten druhý. Vždy záleží na konkrétní situaci i na ceníku a možnostech dané půjčovny. Je tedy dobré to vše dobře zvážit a zjistit si předem veškeré podmínky. Tak budete mít jistotu, že vyberete skutečně tu nejvýhodnější možnost.