Mini Cooper Clubman

Vzhled a interiér
Hned po přijití k autu Vás zaujmou zadní dvoukřídlové dveře, které mají chromové masivní dveře. Dalším prvkem jsou široké boky a designová světla. Má i velice široký výběr barev, a proto si je můžete sami nakombinovat podle svého vkusu. K nim se dají přidat i sportovní pruhy na několik míst. Uvnitř je vybavený moderním podsvícením a nádherným interiérem. O místo uvnitř rozhodně nebude problém, protože má zavazadlový prostor 1250 l. Můžete si vybrat z pěti variant čalounění. Uprostřed vidíme široký display s mnoha chytrými funkcemi. Jednou z chytrých funkcí je bezdrátové nabíjení mobilního telefonu.
model Mini Cooper
Chytré funkce
Vůz má technologii MINI Head-Up displej, což je vlastně průhledný display přímo před volantem. Ten zajistí bezpečnou jízdu, protože ukazuje jen důležité informace a nijak vám nezavazí ve výhledu z vozidla. V zadním nárazníku jsou senzory na bázi ultrazvuku, které Vám o mnoho usnadní parkování. Má i systém Parking Assistant, který si sám vyměří kam chcete zaparkovat. Potom může převzít ovládání a vy jen lehce ovládáte pedály. Potom už jen krásně stojíte na parkovacím místě. Disponuje elektrickou ruční brzdou, protože má tu nesmírnou výhodu, že stačí zmáčknout jen tlačítko.
znak Mini Cooper
Motorizace
Nabízí jak zážehové, tak i vznětové motory, proto si některé z nich některé zde ukážeme. Prvním je Mini Cooper S, což je nejsilnější nabízený motor. S výkonem 141 kW neboli 192 koňských sil je opravdu dostatečně silný, takže zrychlení z 0-100 km/h zvládne za 7,2 sekundy. Maximální rychlost je nastavena 228 km/h a spotřebuje průměrně 6,3 litrů paliva na 100 km, ovšem je to jen papírová hodnota a skutečná bude o dost výše. Nejslabší je motorizace Mini One, která má 75 kW. Je sice slabší, ale spotřeba a emise jsou nižší. Bohužel cena těchto modelů je celkem dost vysoká, protože nejsilnější verze stojí cca 926 000. I za motorizaci 1,5 l zaplatíte například