Proč někteří specialisté doporučují nevyužívat Facebook

Jistá společnost údajně zneužila datové podklady nashromážděné Facebookem a tím zřejmě došlo k podpoře zvolení Donalda Trumpa prezidentem Spojených států. Přitom nešlo údajně o několik osob, ve hře jsou informace o padesáti milionech klientů. Řada lidí se rozhodla tuto sociální síť přestat podporovat a vyzývá uživatele Internetu, aby ji přestali využívat. Hnutí se začíná měnit v masový podnik, dokonce se k němu připojil i spolutvůrce WhatsApp Brian Acton.
uživatelé facebooku
Sám Mark Elliot Zuckerberg chybu svého projektu uznal a přislíbil nápravu, jeho tým prý provede řadu opatření, aby se zneužívání osobních údajů nemohlo opakovat, to však zřejmě nebude stačit. Pravděpodobně bude muset čelit několika žalobám a stane před soudním tribunálem.
vliv facebooku

Aféra se projevila i propadem akcií

Zneužívání dat propuklo ve skandál, který se musel zákonitě projevit i poklesem akcií, každý jejich propad nevěstí nic dobrého a jak to s Facebookem nakonec dopadne, je zatím ve hvězdách.  Prozatím se akcie tohoto sociálního gigantu propadly o 40 miliard amerických dolarů. Proč došlo k tak obrovskému propadu, si jistě odvodíte sami, řadu investorů totiž odrazují následná opatření, která zřejmě výrazně omezí fungování společnosti a její hospodářské výsledky.
Problémy se mohou objevit právě na poli reklamy, která je primárním zdrojem obrovského byznysu, a následná opatření Evropské unie o ochraně soukromých dat GDPR, která brzy vstoupí v platnost, mohou mít na činnost Facebooku významný dopad. Uvažuje se také o pokutách ze strany EU, které mohou dosáhnout několika procent roční tržby, ale to je jen jedna z věcí, co investory trápí. Význam bude mít také postoj samotných uživatelů nejrozšířenější sítě světa. Jen si vzpomeňte, jak byl před čtyřmi lety na vrcholu slávy Adobe FlashPlayer, a jak je na tom dnes.
sběr dat
Kolaps Facebooku se však prozatím neočekává a jak lze vysledovat ze statistických údajů, řada uživatelů svá soukromí příliš neřeší, hlavně, že mohou se svými přáteli sdílet svoje fotky a příspěvky. Mnozí lidé také podceňují nebezpečí šmírování různými slídily, nebo dokonce perverzními sexuálními devianty, a zveřejňují toho o sobě příliš mnoho.

4.5/5 - (4 votes)