Vybrat vánoční stromek nemusí být jednoduché

Stromeček je bezpochyby tou nejdůležitější symbolikou Vánoc. Někdy se jeho výběr ale může stát poměrně zapeklitou záležitostí. Jak ho tedy správně vybrat a skladovat, aby vám vydržel co možná nejdéle vonný a příliš brzo neuschnul, či opadal?
větvička borovice
Kvalita může být rozhodující
Stromeček lze pořídit i s velkým předstihem. A to bez problémů i měsíc před štědrým dnem. Nesmíte zapomenout skladování v tmavém a chladném místě. Například v garáži, studené chodbě, nebo sklepě. Určitě je dobré zajistit mu vodu, to znamená, že stromeček uložíte podobně jako kytku do nějaké nádoby (jeho spodní kmen). Základem je, aby nebyl v teple, nebo na slunečním světle.
Malý nebo velký
Početná rodina ocení bezesporu větší stromek. Vejde se pod něj více dárků a působí možná i více svátečně. Starší lidé ale preferují spíše strom menšího vzrůstu. Většinou mají řezané stromky od jednoho až po téměř tři metry.
jehličnatá větvička
Jaký druh zvolit
To je na vkusu každého z nás. Nejčastěji využívaným je asi smrk. Je nejdostupnější a také na trhu nejlevnější. Jeho nevýhodou ale je, že brzy opadá a jeho jehličí je poměrně pichlavé, což může být nepříjemné například pro malé děti. Borovice má sice dlouhé větve, ale jedná se spíše o větvemi řídce osazený strom a není až tak oblíbená v českých domácnostech. Někdy je i složité zajistit jeho dobrou stabilitu, protože borovice nebývá často tak souměrná jako jiné jehličnany. Poslední dobou se ale stává čím dál více oblíbená jedle. Důvod je prostý, nepíchá jako smrk a její výdrž je mnohem delší. Jsou tedy velice trvanlivé, vzhledově pěkné a pyšní se také svojí souměrností.
Dá se objednat i přes internet?
Ano, v poslední době toho využívá čím dál více lidí. Pakliže máte nabytý prosinec a bojíte se, že nestihnete stromek pořídit, můžete tuto variantu zvolit. Z domu si tak můžete vybrat stromek, který se vám líbí a kurýrní služba vám jej do 24 hodin po většinou dodá.